• Zápis do materskej školy

• Vážení rodičia

predkladáme vám informácie o organizácii prijímania na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2024/2025 v materskej škole ZŠ s MŠ Kočovce.

Podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie vrátane príloh sa uskutoční

vo štvrtok    9. mája 2024   od 15,00 do 16,00 hod.

v piatok    10. mája 2024   od 10,00 do 12,00 hod.

v hlavnej budove materskej školy (Kočovce 383).

Na zápis je potrebné prísť aj s dieťaťom!

Pozorne si prečítajte nasledujúce informácie!

Pre dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta 2024 je predprimárne vzdelávanie zo zákona povinné.

Riaditeľ školy rozhodne o prijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie podľa Správneho poriadku do 30. júna 2024.

Podľa § 144a, zákona č. 245/2008 sa na žiadosti vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov!

Podpis oboch zákonných zástupcov sa nevyžaduje ak:

• jednému z rodičov bolo obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv (rodič predloží kópiu rozhodnutia súdu),
          • jeden z rodičov nie je schopný podpísať sa (preukázať potvrdením od lekára zákonného zástupcu),
          • vec neznesie odklad, zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa (rodič predloží čestné vyhlásenie),
          • ak sa rodičia na tom dohodli (rodičia predložia písomné vyhlásenie).

K zápisu do MŠ je treba:

Priniesť:

• prefotený rodný list dieťaťa - nie je potrebné, ak ste ho nahrali do prihlášky
          • kartičku poistenca dieťaťa - iba k nahliadnutiu
          • občiansky preukaz zákonného/ých zástupcu/-ov (iba k nahliadnutiu)

Ak nemáte možnosť vytlačiť a podpísať uvedené dokumenty doma, vytlačíme alebo vypíšete priamo na mieste.